W teorii niemal wszystkie firmy chcą “rosnąć” - choć nie na te same sposoby i nie w tym samym kierunku. Czymś co łączy większość tych wysiłków jest konieczność dopasowania zespołu i kultury organizacyjnej do nowego statusu quo. Jak utrzymać kulturę organizacyjną, która doprowadziła nas już tak daleko i jak uczynić ją atutem w procesie rekrutacji? Czy mój dzisiejszy zespół zrealizuje wyzwania jutra?

Organizacją, która może służyć za przykład przemyślanego podejścia do skalowania zespołu jest Whites - agencja digitalowa zajmująca się m.in. social media, growth marketingiem, content marketingiem czy SEO. Whites w ciągu roku powiększyło swój zespół z 30 do niemal 70 osób. Przy tej skali i tempie wzrostu, kluczowe było odpowiednie przygotowanie. Mocna kultura organizacji i podkreślanie wartości na każdym etapie rekrutacji pozwoliły na dotarcie do osób, które pasują do nich nie tylko kompetencyjnie, ale również mają podobne podejście do pracy.

Więcej o tym, czym zajmuje się Whites znajdziecie np. tutaj, a tymczasem zapraszam Was do przesłuchania bardzo ciekawego wywiadu, jaki miałem przyjemność przeprowadzić niedawno w Warszawskiej siedzibie agencji z Anią, Marcinem i Krzysztofem. Ania jest szefową HRu w Whites, Marcin zajmuje stanowisko Head of Client Service, a Krzysztof jest specjalistą SEO. Każde z nich zaoferuje Wam odmienne spojrzenie na tę organizację, którą mieliśmy również przyjemność wspierać na początkowym etapie jej skalowania.

Z podcastu dowiecie się m.in.

  • jaki wpływ na biznes ma przemyślane podejście do rekrutowania pracowników,
  • jak wygląda proces rekrutacji do Whites, na co zwracają uwagę i czego szukają w kandydatach ich rekruterzy,
  • jak troszczyć się o candidate experience,
  • jak wygląda pierwszy dzień pracy i onboarding w Whites,
  • jak dobrze mierzyć powodzenie procesu onboardingu.

SoundCloud

YouTube

Obejrzyj tutaj