Consulting rekrutacyjny: Konkretne rozwiązania konkretnych wyzwań

Skończyły Ci się pomysły na pozyskiwanie kandydatów, a dotychczasowe działania rekrutacyjne nie przynoszą oczekiwanych efektów? Chętnie wesprzemy Ciebie i Twój zespół w realizacji celów biznesowych.

Z usługi consulting rekrutacyjny korzystają już:

W czym możemy doradzić?

Doradztwo rekrutacyjne w Bee Talents to wsparcie Twojego zespołu we właściwym ułożeniu działań i procesów rekrutacyjnych w Twojej firmie.

Wspieramy w kluczowych obszarach związanych z rekrutacją zarówno duże firmy, jak i te, które dopiero dynamicznie rosną. Doradzamy zarówno na poziomie strategicznym, jak i operacyjnym – w wąskim, godzinowym zakresie pracy lub w trybie miesięcznego abonamentu. 

Co zyskujesz, korzystając z naszego doradztwa

Wiedzę na temat kluczowych wyzwań w obszarze rekrutacji w Twoim zespole oraz konkretne rekomendacje, jak sobie z nimi poradzić.
Przetestowaną w praktyce wiedzę i know-how kilkudziesięciu rekruterów_ek Bee Talents.
Cenne insighty, jak rozmawiać i pracować z biznesem.
Usprawnienie najważniejszych obszarów w rekrutacji w Twojej firmie.
Wsparcie w realizacji hiring planu dla Twojego zespołu.

Jak to działa?

1
Najpierw porozmawiamy o konkretach – a konkretnie, o Twoich celach biznesowych.
2
Potem skupimy się na diagnozie problemów, które utrudniają Ci osiągnięcie wcześniej zdefiniowanych celów – w całym procesie rekrutacji lub na wybranym jego odcinku.
3
Na podstawie efektów diagnozy, ułożymy plan pracy consultingowej. Jeśli będzie Ci odpowiadał, zabierzemy się do wspólnej pracy razem z Twoim zespołem.
4
Możemy się umówić na konkretną liczbę godzin lub miesięczny abonament – w zależności od potrzeb i zdiagnozowanych problemów.
5
W trakcie pracy będziemy cyklicznie monitorować jej efekty, a na koniec podsumujemy ją i przedstawimy rekomendacje dalszych działań. 

Obszary consultingu rekrutacyjnego

Strategia rekrutacyjna

Wesprzemy Cię w analizie zasobów, tworzeniu strategii i projektowaniu procesów rekrutacyjnych.

Po drodze zajrzymy do tego, co robi konkurencja, zmapujemy rynek, przyjrzymy się atrakcyjności Twoich ofert oraz wyedukujemy Twój zespół z efektywnego przeprowadzania procesów rekrutacyjnych.

Procesy rekrutacyjne

Możemy Cię wesprzeć w zoptymalizowaniu całego procesu rekrutacyjnego  lub rozwiązaniu konkretnego problemu, z którym aktualnie się borykasz.

Doradzimy w kwestii sposobów na pozyskiwanie i selekcję kandydatów, diagnozy kompetencji, negocjacji aż po onboarding nowego pracownika.

Pozyskiwanie kandydatów

Jeśli Twoim głównym wyzwaniem jest pozyskiwanie właściwych kandydatów, pomożemy Ci stworzyć skuteczną strategię sourcingową wraz z mapowaniem rynku i benchmarkingiem konkurencji.

Wesprzemy Cię również pomysłami na docieranie do odpowiednich ludzi za pomocą narzędzi i taktyk marketingu rekrutacyjnego oraz prześledzimy CX kandydatów zainteresowanych Twoją ofertą pracy.

Narzędzia i dane

Podczas audytu procesu zbierania i analizowania danych w rekrutacji przyjrzymy się temu, co potencjalnie nie działa i podpowiemy, jak to zmienić i jakie dane warto śledzić na bieżąco.

Wesprzemy Cię też raportami i benchmarkami rynkowymi a także wskazówkami w zakresie skutecznych narzędzi i automatyzacji ułatwiających pracę rekrutera i sprawną komunikację z kandydatami.

Consulting rekrutacyjny z Bee Talents to:

Kopalnia sprawdzonych pomysłów

Ty i Twój zespół doszliście do ściany? Dotychczasowe metody rekrutacji nie zawsze się sprawdzają? Skorzystaj ze wsparcia kilkudziesięciu rekruterów_ek. Jesteśmy kopalnią sprawdzonych pomysłów i metod działania. Po prostu wiemy, co robić :)

Precyzyjna diagnoza

Nad usprawnieniem działań w Twojej firmie pracujemy zawsze na podstawie wcześniejszej diagnozy. Dzięki temu możemy w pierwszej kolejności rozwiązać najbardziej palące problemy, które wyraźnie wpływają na wynik zespołu. A setki ukończonych projektów dają nam ogromną wiedzę na temat tego, co robić, a czego nie robić w rekrutacji.

Precyzyjny rezultat

Podczas pracy consultingowej zależy nam na wspieraniu klientów w realizacji konkretnych celów biznesowych. Dlatego zawsze przed rozpoczęciem pracy definiujemy cele projektowe. Ustalamy, co i w jakim czasie chcemy wspólnie osiągnąć.

Lepszy performance – z uśmiechem na ustach

W działaniach consultingowych lubimy układać procesy i je wdrażać. Lubimy też uczyć zespoły, jak w tych procesach pracować. A przede wszystkim, widzieć efekty, jakie przynoszą wprowadzane zmiany. Sprawia nam to ogromną frajdę!

Dane, dane i jeszcze raz dane

Nie lubimy wróżyć z fusów, a wyrażenie “wydaje mi się” nie istnieje w naszych słownikach. Wyposażamy zespoły rekrutacji w konkretne i rzeczowe argumenty – zarówno w oparciu o dane z setek przeprowadzonych projektów, jak i te, które pozyskujemy dzięki praktycznej znajomości rynku.

STOP w każdym momencie

Lubimy być fair wobec naszych klientów, dlatego nie wiążemy ich rocznymi umowami. Wiemy, że sytuacja na rynku jest dynamiczna. W każdym momencie współpracy consultingowej możesz powiedzieć STOP, niezależnie od powodów.

Zobacz, jak to działa w praktyce

Iga Kozieł
HR Manager
,
Listonic
Oprócz oczywistego sukcesu – zatrudnienia kandydata – kampania dostarczyła nam też wiedzy na temat sposobów docierania do kandydatów, to również wartość dodana procesu.
Justyna Cichocka
Employer Branding Specialist
,
Solwit SA
Efekty współpracy z BeeTalents skłoniły nas do jej kontynuowania. W działaniach marketingu rekrutacyjnego widzimy ogromny potencjał [...].
Krzysztof Witczak
Software Engineering Manager
,
Global App Testing
W czasach wysokiej rywalizacji o specjalistów na rynku IT, świadomość marki potrafi być wytrychem do pozyskania najlepszych ludzi. BeeTalents pomaga nam to osiągnąć.
Wojciech Ogrodowczyk
Partner
,
Brains & Beards
Oferta Bee Talents pozwoliła nam trafić do interesujących kandydatów bez poświęcania dużej ilości naszego czasu. Współpraca z nimi była szybka, konkretna i, co najważniejsze, zakończyła się sukcesem.

Porozmawiajmy o tym, jak możemy Cię wesprzeć