Zatrudnienie iOS Developera w miesiąc

Case study współtworzył/a
Iga Kozieł
HR Manager
Listonic

Listonic tworzy aplikacje mobilne ułatwiające codziennie życie milionom użytkowników na całym świecie, a najbardziej znana aplikacja do tworzenia listy zakupów jest liderem w swojej kategorii. Wszystkie ich aplikacje są przetłumaczone na ponad 40 języków, dziennie korzysta z nich ok. 300 tys.osób.

Wyzwanie

Przeprowadzenie kompleksowej kampanii marketingu rekrutacyjnego na rolę iOS Developer, by zwiększyć ilość CV, a tym samym szanse na zatrudnienie.

Priorytetem było:

  • stworzenie dedykowanego landing page’a (podgląd: https://mr.beetalents.com/listonic-ios-developer/),
  • implementacja narzędzi analitycznych, jak pixel Facebooka, Google Analytics w celu zbierania jak największej liczby danych kampanii,
  • wyprodukowanie kompletu grafik promocyjnych,
  • stworzenie grup odbiorców na podstawie wewnętrznej bazy (jest ona generowana przez nasz ATS i na jej podstawie Facebook generuje grupę podobnych odbiorców tzn. najbardziej dopasowanych do tych z bazy).
Realizacja

Kampania została przeprowadzona w trzech kanałach: Google Ads, Facebook i LinkedIn, z czego pierwszy kanał został dość szybko wygaszony z powodu braku efektów na spodziewanym poziomie. Najlepsze wyniki otrzymaliśmy z kampanii na Facebooku – kampania na LinkedIn, mimo że nie przyniosła bezpośredniej konwersji (czyli aplikacji), została utrzymana, ponieważ ma wpływ na rozpoznawalność marki wśród pożądanej grupy docelowej – w tym przypadku osób na konkretnych stanowiskach.

Kampania była również wspierana przez ogłoszenie na job boardzie oraz w popularnych i dopasowanych grupach na Facebooku.

Zależy nam, żeby potencjalny kandydat miał jak najwięcej punktów styku z ogłoszeniem, bo według naszych statystyk potrzebuje około 7 kontaktów, by aplikować.

8

tyle CV wygenerowała kampania

51200

tyle zasięgu wygenerowały wszystkie reklamy w ciagu miesiąca
Efekty

W ciągu miesiąca trwania kampanii klientowi udało się pozyskać 8 CV, z czego zatrudniono jedną osobę – daje to konwersję na poziomie 12,5% i jest świetnym wynikiem. Kampania wygenerowała ponad 50 000 zasięgu wśród grupy docelowej. To bardzo dobry wynik mający wpływ na rozpoznawalność brandu w przyszłości.

Najlepszym potwierdzeniem skuteczności naszych działań jest przedłużenie współpracy i praca na kolejnych rolach.

Kampania na stanowisko iOS Developera prowadzona przez firmę Bee Talents pozwoliła nam pozyskać kilka CV. Głównym wyzwaniem w tym przypadku było pozyskanie kandydatów polskojęzycznych, ale mimo, że niewiele takich osób aplikowało, udało się nam zatrudnić jednego z kandydatów, więc jesteśmy zadowoleni z rezultatów. Oprócz oczywistego sukcesu – zatrudnienia kandydata – kampania dostarczyła nam też wiedzy na temat sposobów docierania do kandydatów, to również wartość dodana procesu. Mamy nadzieję, że kolejne projekty też będą owocne 🙂

Iga Kozieł, HR Manager

Koszty

Całościowy koszt kampanii to 7500 zł netto. W tej kwocie 2000 zł to budżet reklamowy, a pozostała kwota to realizacja kampanii m.in stworzenie dedykowanego landing page’a, grafik promocyjnych oraz zarządzania i optymalizacja reklam w celu uzyskania jak najlepszych wyników.

Dowiedz się więcej o usłudze consultingu rekrutacyjnego
Dowiedz się więcej o usłudze RPO
Dowiedz się więcej o usłudze RF/SF
Dowiedz się więcej o usłudze szkoleń
Dowiedz się więcej o usłudze marketingu rekrutacyjnego

Chcesz wiedzieć więcej o zwiększaniu skuteczności działań rekrutacyjnych?