Rekruter potrzebny na 3 miesiące

Case study współtworzył/a
Dorota Kowalik
IT Recruitment Team Lead
Nordcloud

Nordcloud jest jedną z najszybciej rozwijających się fińskich firm technologicznych i czołowym dostawcą rozwiązań Cloud w Europie. Jako jedna z niewielu firm może poszczycić się wszystkimi trzema audytowanymi certyfikatami – AWS Premier Consulting Partner, Google Cloud Premier Partner i Microsoft Gold Cloud Partner.

Organizacja zatrudnia prawie 500 osób zlokalizowanych w biurach w: Austrii, Danii, Finlandii, Niemczech, Niderlandach, Norwegii, Polsce, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Wyzwanie

Pod koniec 2019 roku, zapotrzebowanie klientów na specjalistów znacznie wzrosło, na co odpowiedzieć musiał wewnętrzny zespół rekrutacyjny. Dodatkowo, wyzwanie potęgował fakt, że do zespołu kolejny rekruter dołączał w marcu 2020, więc przed zespołem były 3 miesiące znacznie większego obciążenia. Oczekiwania Nordcloud odnośnie naszej współpracy dotyczyły:

 • Aktywnej rekrutacji w Austrii i Niemczech,
 • Wsparcia w procesach administracyjnych (prowadzenie rekrutacji end-to-end),
 • Specjalistycznej wiedzy technicznej związanej z technologiami chmurowymi.
Realizacja

Ze względu na potrzebę prowadzenia rekrutacji end-to-end oraz potrzebę dostarczenia bardzo szybkich rezultatów, rozpoczęliśmy współpracę w formie RPO, czyli dedykowaliśmy naszego rekrutera na wyłączność dla klienta na 100%.
Michał, dołączył do zespołu Nordcloud w grudniu 2019, wspierając organizację w rekrutacjach w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii na role takie jak:

 • Azure/AWS/ GCP Architect
 • Cloud Solution Architect
 • Cloud Database Administrator
 • Cloud Service Delivery Manager
 • Cloud Developer
 • Data Engineer

Po intensywnym krótkim onboardingu, poznaniu kultury firmy i nauczeniu się procesów oraz standardów panujących w organizacji, Michał przystąpił do działania, pracując bezpośrednio z Dorotą Kowalik, IT Recruitment Team Leaderem w Nordcloud. Na jego zadania składało się m.in. pozyskiwanie aktywnych i pasywnych kandydatów, prowadzenie 1st Interview, ustalanie oczekiwań i komunikacja z Hiring Managerami (w tym C-Level), opieka nad kandydatami, wyjaśnianie zadań, zarządzanie rozproszonym Austrię i Niemcy procesem rekrutacyjnym czy udzielanie feedbacku (również po zadaniach technicznych). Michał dysponował również pełnym dostępem do narzędzi – systemu ATS, wewnętrznych tablic Trello, Slacka oraz został włączony w proces agilowy co oznacza np. udział w lokalnych daily.

Kończąc współpracę, Michał uporządkował informacje dotyczące prowadzenia rekrutacji w Austrii i Niemczech, co pozwoliło kolejnym rekruterom w Nordcloud szybciej i efektywniej wdrażać się do tych procesów.

6

zatrudnionych kandydatów w przeciągu 3 miesięcy współpracy

65%

niższe koszty współpracy niż w przypadku modelu Success Fee
Efekty
 • Zatrudnienie 6 kandydatów w Austrii i Niemczech w ciągu całej współpracy.
 • Znaczne odciążenie w pracy administracyjnej związanej z prowadzeniem procesu
 • Uporządkowanie informacji dotyczących specyfiki rekrutacji w Austrii i Niemczech.
 • Oszczędność rzędu 65% vs tradycyjna rekrutacja oparta na Success Fee

Działania te i znalezienie odpowiedniego partnera, pozwoliły zespołowi rekrutacyjnego Nordcloud sprawnie odpowiedzieć na rosnące potrzeby biznesu w trakcie oczekiwania na dołączenie kolejnego rekrutera in-house.

Razem z Bee Talents dogadaliśmy się sprawnie co do warunków, zasad i zakresu współpracy a to zaowocowało fajnymi efektami. W bardzo dla nas dynamicznym okresie, usługa RPO pozwoliła nam w Nordcloud utrzymać jakość i tempo domykania międzynarodowych projektów rekrutacyjnych.

Dorota Kowalik, IT Recruitment Team Lead w Nordcloud

Koszty
Dowiedz się więcej o usłudze consultingu rekrutacyjnego
Dowiedz się więcej o usłudze RPO
Dowiedz się więcej o usłudze RF/SF
Dowiedz się więcej o usłudze szkoleń
Dowiedz się więcej o usłudze marketingu rekrutacyjnego

Chcesz wiedzieć więcej o zwiększaniu skuteczności działań rekrutacyjnych?