Analizy otoczenia biznesowego firm są coraz bardziej szczegółowe - i bardzo dobrze! W końcu każda z nich ma dziesiątki punktów styku ze światem zewnętrznym, a opinię o firmie (dobrą lub złą) mogą mieć nie tylko klienci, ale też inwestorzy czy konkurencja. Dlaczego jednak tak mało organizacji wciąż nie myśli długofalowo i strategicznie o tym, co sądzą o niej... kandydaci aplikujący do niej?

Wywiad nagraliśmy przy współpracy z oraz dzięki uprzejmości HR Meetup Poznań - fantastycznej społeczności profesjonalistów/ek HR. Serdecznie zapraszamy na spotkania, warsztaty i prelekcje organizowane pod tym szyldem! Bliżej Bugu niż Odry? Zapraszamy na HR Meetup Warszawa.

Candidate Experience (lub doświadczenie kandydata) i Maja Gojtowska? Nie da się lepiej! W końcu Maja jest autorką wydanej niedawno książki na ten właśnie temat, którą bardzo polecamy. Kim jest poza tym?

Maja Gojtowska – wierzy, że firmy powinny traktować swoich pracowników przynajmniej tak dobrze, jak klientów. Ekspert w zakresie PR i komunikacji wewnętrznej z 10-letnim doświadczeniem zdobytym w międzynarodowych organizacjach i agencjach public relations. Jest współautorką strategii komunikacyjnych dla takich firm jak: MAKRO Cash and Carry Polska S.A., Grupa Pracuj czy TRUMPF Huettinger.Prowadziła z szkolenia z employer brandingu i budowy marki osobistej dla takich firm jak: Mostostal Warszawa, Assecco SSC, Link4 czy PWN. Specjalizuje się w employer brandingu i komunikacji w obszarze rekrutacji i HR. O skutecznym budowaniu wizerunku pisze na stronie www.gojtowska.com.

Żeby poznać bliżej Maję oraz przybliżyć Wam nieco jej szeroką wiedzę, wysłaliśmy do Gdyni w koordynacji z HR Meetup naszego specjalnego korespondenta - Zuzę, celem przeprowadzenia wywiadu. Zuzanna na codzień jest doświadczonym konsultantem i ekspertem od procesów wewnętrznych, ale potrafi również być dociekliwym dziennikarzem.

Z wywiadu dowiesz się między innymi:

  • Jak monitorować doświadczenie kandydata z naszą firmą oraz dlaczego najtrudniej tak naprawdę zacząć,
  • Dlaczego to, co myśli o naszej organizacji kandydat tak bardzo się liczy,
  • Jak uczynić z rekrutera zewnętrznego mocnego partnera w biznesie,
  • Co kręci Maję w HR i dlaczego napisała książkę

Zapraszamy!

Nagranie dostępne na YouTube

Pozostałe wywiady, podcasty i filmy Bee Talents można obejrzeć na naszym profilu na YouTube. Jeśli chcesz napisać do Mai - znajdziesz ją na LinkedIn